به گزارش وبلاگ  معرفی زیبا ترین املاک کشور

رییس اتحادیه مشاوران املاک در رابطه با نرخ اجاره بها و قیمت مسکن عنوان نمودند که کشش بازار مسکن در سال 96 با افزایش قیمت مسکن و قیمت واحدهای مسکونی همخوانی ندارد و نمی توان انتظار افزایش قیمت در نرخ اجاره بها و قیمت واحدهای مسکونی و املاک مسکونی را داشت.

وی در رابطه با قیمت اجاره بها برای آپارتمان های مسکونی و خانه های مسکونی عنوان نمودند که 7 تا 10 درصد افزایش نرخ اجاره بها برای واحدهای مسکونی و املاک مسکونی عقلانی می باشد و می توان انتظار داشت این افزایش قیمت برای اجاره بها میسر شود.

تعداد زیاد خانه های لوکس و آپارتمان های لوکس که خالی از سکنه در کشور هستند خود عاملی برای ثبات تقریبی قیمت مسکن می باشند. به دلیل آنکه این واحدهای مسکونی خالی از سکنه بیش از هر چیز توازن عرضه واقعی مسکن و تقاضا برای خرید مسکن را به هم زده اند.

تقاضای واقعی برای خرید مسکن با عرضه واحدهای مسکونی و آپارتمان های مسکونی با این خصوصیات همخوانی زیادی ندارد و نمی توان انتظار داشت با این روند اتفاق خاصی در معاملات ملکی و بازار مسکن رخ دهد.

آقای عقبایی مهم ترین دلیل برای رونق مسکن و افزایش معاملات ملکی را اصلاح سیستم بانکی عنوان نمودند و بیان کردند با اصلاح سیاست های بانکی شاهد اتفاقات خوبی در عرصه ساختمان و ساخت و ساز واحدهای مسکونی و املاک مسکونی خواهیم بود.

کلمات کلیدی: رییس اتحادیه مشاوران املاک، نرخ اجاره بها و قیمت مسکن، رونق مسکن و افزایش معاملات ملکی، معاملات ملکی و بازار مسکن، خرید مسکن، عرضه واقعی مسکن و تقاضا برای خرید مسکن

منبع خبر