به گزارش وبلاگ  معرفی زیبا ترین املاک کشور

نرخ اجاره بها در سال های مختلف و با گذر زمان افزایش می یابد. حتی رکود بازار مسکن و کم شدن معاملات ملکی نیز باعث نمی شود در روند افزایش نرخ اجاره بها برای آپارتمان های مسکونی و ساختمان های مسکونی توقف خاصی را قائل باشیم.

روند افزایش اجاره بها با نزدیک شدن به فصل جابه جایی بیشتر می شود به طوری که در خرداد ماه امسال نرخ اجاره بها باز هم افزایش داشته است در حالی که قیمت مسکن و قیمت آپارتمان های مسکونی و املاک مسکونی ثابت باقی مانده است و افزایش چشمگیری در نرخ خرید و فروش مسکن شاهد نبوده ایم.

حداکثر قیمت و نرخ اجاره بها برای املاک مسکونی و واحدهای مسکونی که مورد پذیرش جامعه باشد، 7 تا 10 درصد می باشد. بیش از این افزایش در قیمت اجاره بها برای واحدهای مسکونی و املاک مسکونی نمی تواند با قدرت خرید مردم و توان پرداخت اجاره بها از سوی اقشار مختلف جامعه همخوانی داشته باشد.

رشد اجاره بها در بسیاری از کشورها متناسب با رشد قیمت مسکن و قیمت واحدهای مسکونی می باشد. ما با رکود بازار مسکن و کم شدن معاملات ملکی مدتی است افزایش قیمت واحدهای مسکونی و آپارتمان های مسکونی را نداشته ایم. اما همواره روند رو به رشدی را برای اجاره بها املاک مسکونی شاهد بوده ایم.

یکی از عوامل موثر بر افزایش نرخ اجاره بها فصل جابه جایی می باشد. با بسته شدن مدارس خانواده ها به فکر جابه جایی و تغییر مکان می افتند و افزایش تقاضا در بازار املاک باعث می شود افزایش در نرخ اجاره بها را شاهد باشیم.

کلمات کلیدی: نرخ اجاره بها، افزایش تقاضا در بازار املاک، افزایش در نرخ اجاره بها، املاک مسکونی و واحدهای مسکونی، قیمت مسکن و قیمت آپارتمان های مسکونی

منبع خبر