به گزارش وبلاگ  معرفی زیبا ترین املاک کشور

با توجه به این که خرید و فروش واحدهای مسکونی و خرید و فروش در بازار مسکن زیاد بوده و افزایش هشت درصدی که برای معاملات در بازار مسکن وجود داشته است افزایش مبلغ تسهیلات بانکی به مقدار زیاد کمک به متقاضیانی بوده است که می خواهند برای اولین بار خانه بخرند و در این بین می توان خانه اولی هایی را که می خواهند خانه بخرند مشاهده کرد. با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم و وضعیت اقتصادی موجود و کم بودن بودجه مورد نظر برای بسیاری افراد، عدم دریافت وام هایی با مبلغ مناسب از بانک مسکن به هیچ وجه نمی توانند اقدام به خرید خانه و آپارتمان نمایند و افزایش مقدار مبلغ وام بانکی باعث افزایش یافتن قدرت خرید مخصوصا برای خانه اولی ها در سال های اخیر شده است.

در مورد رکود موجود در بازار مسکن در سال های اخیر و عدم خرید و فروش خانه نمی توان گفت که عرضه و ساخت واحدها و ساختمان های مسکونی جدید نوساز و آپارتمان های تازه ساز در تعداد بالایی وجود نداشته است بلکه رکود اقتصادی موجود در اقتصاد در همه موارد بر رکود بازار املاک نیز تاثیر داشته است.

با بهتر شدن اوضاع اقتصادی در جامعه و بهتر شدن بودجه های لازم متقاضیان برای خرید خانه می توان امیدوار بود که این بازار رونق خود را به شکلی مناسب بازیابد و بیشترین مشتریان تازه برای خرید مسکن زوجینی هستند که وام های مسکن برای خرید مسکن به آنها کمک زیادی کرده است.

اگر فروشندگان مسکن و خانه و انواع واحدهای ساختمانی در قیمت های فروش تعادل ایجاد کنند و جلوی افزایش بی رویه و زیاده از حد قیمت را در زمینه معاملات مسکن بگیرند به احتمال زیاد می توان شاهد ایجاد تحرک در زمینه معاملات املاک به تعداد بیشتری بود.

کلمات کلیدی: خرید خانه، خرید مسکن، واحدهای ساختمانی، فروشندگان مسکن، معاملات املاک، ساختمان های مسکونی، رکود بازار املاک، بازار مسکن، خانه اولی ها، خرید و فروش بازار مسکن